Adoniel

Lehká nadváha, těžká nadváha a obezita. Takto se to stupňuje a kupodivu to jde docela rychle, když se nešlápne na záchranou brzdu dostatečně včas.

Obezita je nepřítel

Vzhledem k tomu, jak špatně Češi jedí, není žádným div, že patří mezi nejobéznější národy v Evropě. Sice stále nejsme na těch nejpřednějších příčkách, ale pokud bude nastolený trend pokračovat i nadále, je dost možné, že se nakonec na stupně vítězů vyškrábeme poměrně brzy. A to není stupínek, po kterém by snad měl kdokoliv toužit. Být tučným cvalíkem totiž není nic roztomilého, ale naopak nepříjemnost, kterou by se měla řešit efektivně a pokud možno co nejdříve. Je potřeba si uvědomit, že nadměrné množství tuků v těle dokáže udělat divy, a ne zrovna v tom pozitivním smyslu slova.

Zdravé potraviny

Chránit se před obezitou samozřejmě lze relativně snadno, a sice správným životním stylem. I tak je občas dobré se zvážit, případně si mrknout do bmi tabulky Bmikalkulacka.cz, zdali už nezačínáme nabírat až příliš mnoho. Tato tabulka je totiž daleko přesnější než jen prosté vážení. Nebude-li výsledek lichotivý, není třeba začít hned bědovat, ale dá se do hubnutí.

Jako první je potřeba pustit se do jídelníčku, respektive jeho obměny. V případě lehké nadváhy je dost možné, že nebude potřeba dělat žádné radikální kroky. Obvykle stačí vyřadit z jídelníčku libůstky typu čokoládová tyčinka nebo bramborové lupínky. Pak se může váha srovnat v podstatě sama. Obézní lidé ale musí být daleko radikálnější a v podstatě změnit skoro všechno. Z masa mohou zůstat ryby, případně drůbeží. Všechno tučné a sladké musí pryč. Nahradit by to měla hlavně zelenina a luštěniny. Tím se člověk může doslova přecpávat a stejně nic nepřibere.

Zrcadlo

Dalším krokem by mělo být sportování. Obézní jedinci nemají prakticky žádnou fyzickou kondici, takže je vyhnat běhat ven nebo na kolo není zrovna ideální. Daleko lepší je naordinovat jim práci na zahrádce, případně procházky okolo řeky nebo po parku. V tomto případě je důležitá hlavně pravidelnost. Doporučuje se sportovat třikrát týdně i více krát s tím, že třikrát týdně je opravdu minimum.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup