Adoniel

Drahý kámen ametyst byl už v pradávných dobách oblíbený pro dlouhou řadu pozitivních účinků. Má typické fialové zbarvené a vyznačuje se hladkým opracováním do tvaru oblázku. Tento kámen se dá považovat za mimořádně mocný a je vybavený velkým množstvím ochranné síly. Už staří Římané věřili v jeho očistnou a ochrannou moc. Jako osobní kámen vás tak může provázet a pomáhat vám v mnoha situacích. A jakými účinky vás ametyst překvapí?

ametyst srdce

Blahodárné účinky ametystu

Ametyst vám pomůže v oblasti spánku. Navodí příjemnější, snadnější a rychlejší usínání. Pomáhá při nespavosti a nočních můrách. V případě, že vás tyto obtíže trápí, mějte tento kámen na polštáři nebo nočním stolku.
Dále také napomáhá lepší koncentraci a zjednodušuje rozhodování. Je tedy skvělou volbou i v případech, kdy stojíte na rozcestí a nevíte, jak se rozhodnout v různých situacích. Ametyst dále také rozvíjí intuici a podporuje schopnost proměnit přání ve skutečnost. Dále i eliminuje opilost a podporuje léčbu alkoholismu.

Po zdravotní stránce pak ametyst pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a odstraňovat napětí. Dále působí blahodárně při dýchacích potížích či při problémech s trávicí soustavou. Podporuje zdravou střevní mikroflóru a správnou střev. Blahodárně působí i při poruchách sluchu a kožních obtížích. Dokáže odstranit parazity z těla a pročistit tak organismus od škodlivých látek. Posiluje obranyschopnost organismu a imunitní systém. Skvěle funguje i při různých otocích a podlitinách.

ametyst dekorace

Čištění a nabíjení ametystu pro jeho správné fungování

Aby ametyst správně fungoval a mohli jste si tak naplno užívat jeho blahodárné účinky, je nutné jeho pravidelné čištění a nabíjení. Čištění provádějte pod proudem vlažné vody nebo namočením ve vodě společně s křišťálem po celou noc. Následné nabíjení pak provádějte na přímém slunci, a to po libovolně dlouhou dobu.