Adoniel

V dnešní době se bez elektrického proudu prakticky neobejdeme. A to nejen u nás, ale obecně tento fakt platí pro celou západní Evropu, potažmo Ameriku. Odstávka proudu tak může významným způsobem narušit nejen rodinnou pohodu, ale rovněž i pracovní proces. Vypnutí proudu může často znamenat přerušení práce, což není zrovna ekonomické a pracovní morálce to také příliš neprospěje. Existuje však řešení, díky kterému by příležitostné odstávky byly potíží pouze na několik jednotek minut.
napájecí zdroj

Efektivní řešení

Elektrocentrála je tím nejlepšíma zároveň nejpraktičtějším řešením, jak předejít případným potížím se stopnutím dodávky elektrického proudu. Existuje celá řada těchto speciálních centrál a jejich odlišnosti tkví jak v použitém motoru, tak i ve velikosti a samozřejmě také ceně. Pořídit si můžete stacionární nebo mobilní verzi. Elektrocentrála sama je v podstatě kombinací generátoru a spalovacího motoru, které jsou spojeny jednou hřídeli. Generátorem se obvykle myslí buďto to klasické dynamo, nebo alternátor. Spalovací motor může fungovat na benzín, respektive na naftu.

Vhodná kamkoliv

Pokud budete mít peníze navíc, určitě si zvolte mobilní elektrocentrálu. Tu můžete použít i k jiným věcem, než pouze jako pojistku pro případný výpadek proudu. Běžně se využívají tyto přístroje například v lese při těžbě dřeva nebo na stavbách, kde ještě nedodělali elektrické rozvody. Zkrátka všude tam, kam se běžnými způsoby nedostane proud.
elektrická vedení večer

Je praktická

Koupit si do domu nebo na chatu elektrocentrálu je rozhodně dobrý kup. Nejedná se sice o to nejlevnější vybavení, které si můžete pořídit, ale pokud bydlíte v lokalitě, kde jsou výpadky elektrického proudu na denním pořádku, určitě vám přijde k duhu. Ovládání je jednoduché a pochopit by ho měl i naprostý laik. Rozhodně nepotřebujete žádné sáhodlouhé školení. Vše podstatné naleznete v přiloženém návodu.