Adoniel

Jedná se o populární disciplínu, která na tratě rok co rok láká stále více fanoušků. Jezdí se po celém světě, až už jde o Dakar, Rallye, či něco jiného, milovníky motorových vozidel a závodů to vždy potěší. Nejpopulárnějším závodním seriálem je asi bezpochyby formule 1. Jezdí se vždy výhradně na uzavřených tratích, tady přeci jenom diváci trochu riskují, protože zde nikdy nevíte, který závodník selže v zatáčce a najede přímo do vás. Za ten zážitek to ale mnohým opravdu stojí. Nejrychlejší modely aut na světě, v nich ti nejlepší řidiči, dost místa pro předvedení svých schopností a skvělé ceny pro vítěze.
startovací vlajka
To je dost důvodů k tomu, abyste zde viděli špičkovou podívanou světového charakteru. Piloti automobilových vozů a jejich realizační týmy, které jsou vždy připraveny v servisu k bleskové výměně pneumatik, neváhají do svých klenotů pod kapotou investovat nemalé částky a starat se o ně skoro tak, jako by to byli živí tvorové. Tento, i jiné závody jsou taky velmi často k vidění na televizních obrazovkách, kde sice prožitek není zdaleka takový, jako na místě, ale zato se zde nemusíte bát. Není tedy divu, že celková sledovanost tohoto sportu dosahuje velmi slušných poměrů a v některých zemích může konkurovat třeba i fotbalu, nebo hokeji.
automobilové závody

Motocyklové závody

Neméně populární, ještě více nebezpečně pro jezdce jsou závody na motorkách. Jezdí se rovněž v běžně uzavřených objektech, které jsou často spravovány, udržovány a někdy dokonce i vytvořeny jen pro tento účel. Soutěže jsou rozděleny do několika kategorií, neposuzují se jezdci, ale jejich stroje – rozdělení je podle váhy a výkonu motorky. Co se týče závodních podniků v České Republice, pořádá se každým rokem jeden díl závodů v Brně, pokaždé se tady taky sjíždějí nadšenci nejen s celé republiky, ale i z Rakouska, Slovenska, Polska a jiných zemí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup