Adoniel

Cestovat autem po České republice je i není jednoduché. Jednoznačnou výhodou je hustá síť benzínových pump. Je sice nepříjemné, že cena benzínu a nafty se na jednotlivých pumpách může značně lišit, a do až o 7Kč na litr, ale pokud máte o jednotlivých pumpách trochu přehled, určitě si najdete tu svou oblíbenou a možná na komfort, který vám nabídne, jste ochotni zaplatit nějakou tu korunu navíc za pohonné hmoty.

Jednoznačnou nevýhodou je ale stav našich cest. Dálniční síť je absolutně nedostatečná. Cestovat z Ostravy do Prahy, chcete-li jet po dálnici, a ne se proplétat přes města a vesnice, kde můžete jen maximálně 50 km/hod, tak to musíte vzít přes Brno, což opravu není nejkratší vzdálenost. Přitom by stačilo doplnit dálnici mezi Pardubicemi a Olomoucí. A není tak trochu ostuda, že chcete-li jet z Ostravy do Liberce, tak je výhodnější využít polské dálnice než ty naše cesty?

mapa

Cestovat autem, to chce mít pevné nervy, ale také mít spolehlivé auto, které si necháváte kontrolovat nejen při pravidelných technických prohlídkách, ale ideálně i před dlouhou cestou na dovolenou, např. do Chorvatska. Auto sice má chytrou elektroniku, ale ta nám začne hlásit, až když nějaká chyba v autě nastane, a to už může být pozdě. Co potom v cizině? Kde byste hledali servis? Doplnit před dovolenou všechny provozní kapaliny, dát pro jistotu auto na diagnostiku, abyste měli jistotu, že je v pořádku motor a nedojde k poruše na vstřikování 03l130277j, to je pro klid řidiče k nezaplacení.

cesta

Když dojde k poruše auta v České republice, vždy máte výhodu, že se domluvíte a doptáte se na prvního šikovného opraváře, ať jste na druhém konci republiky, než bydlíte. Příjemné to samozřejmě nikdy není. Pokud rádi řídíte auto, jistě už máte Českou republiku projetou od Aše po Jablunkov, a to je dobře, protože naše republika má spoustu krásných míst, které by bylo škoda nevidět.