Adoniel

Bez některých věcí se na cestách zkrátka neobejdeme, ale hodit je jen tak do tašky zkrátka není moudré, jelikož by se mohly poškodit. Jak tyto věci chránit, a do čeho investovat?

Dioptrické brýle

Každý, kdo z nějakého důvodu musí nosit dioptrické brýle ví, jak snadno se tato důležitá pomůcka poškodí. Brýle lze zasednout a zlomit, poškrábat, ale také ztratit. Pokud je sebou bereme na cesty, a nemáme je zrovna na očích, měly by být dostatečně chráněny, a od toho jsou tu pouzdra na dioptrické brýle. Ty je potřeba volit obezřetně, protože měkká a látková pouzdra nejsou dostatečnou ochranou. Ideální jsou pouzdra s pevnou konstrukcí, která jsou uvnitř vybavena hebkou látkou, semišem atd. Tak budou chráněna proti poškrábání, ale také proti zlomení.

brýle v pouzdře

Léky

Jste-li zvyklí brát léky několikrát denně, ale máte tendenci zapomínat, na cestách zapomenete skoro určitě, a najednou se stane, že ani nevíte, který lék už jste si vzali, a který ne. Na tento problém je dokonalým řešením organizér na léky, kde si nachystáte léky do tabulek popsaných nejen dny v týdnu, ale také časy jako ráno, odpoledne, večer. Tyto organizéry nepoužívají pouze senioři, ale také třeba sportovci, kteří si do nich ukládají své vitamíny.

léky v organizéru

Laptop

Pokud musíte v práci často cestovat, a brát s sebou všude svůj notebook, je potřeba jej chránit. Jak všichni víme, notebooky mají nižší životnost, a to právě kvůli otřesům při přenášení, ale také kvůli prachu, který se z nich hůř dostává. Pouzdro, nebo ještě lépe taška na notebook musí být kvalitní, pevná, a nejlépe vyrobena na míru konkrétnímu typu laptopu, aby v ní hezky držel, a neklouzal.

Knihy

Někomu se to může zdát nepodstatné, ale jsou lidé, kteří bez knihy nedají ani ránu, a knihu si sebou berou všude. Často se však stane, že se kniha poničí nesprávným zacházením, je vystavena dešti, polita pitím, a měla by být chráněna. Kromě látkových obalů na knihy, které ji chrání před poničením obalu, jsou pak důležité i plastové obaly a pouzdra, která ji za každou cenu udrží v suchu.