Adoniel

Koupání a plavání v bazénech lidé znají již mnoho let. Postupem času však přišli na to, jak si dopřát i něco výjimečného, než jen pouhou stojatou vodu, tak se začala na veřejnosti objevovat zařízení, s nimiž lze docílit umělého vlnobití a vytvořit tryskající vodu tak, jak to bývá ve fontánách a kašnách, ve vodopádech a podobných vodních rezervoárech.

dívka ve vířivce

Pobyt v takovém prostředí má báječný vliv nejen na tělo, ale především na psychiku. Pomáhá zbavovat depresí, úzkostí, únavy a pracovního vypětí, zvyšuje osobní vibrace, s nimiž se zlepšuje kvalita myšlenek a nedochází k různým energetickým blokádám na těle i na duchu.

venkovní bazének

Možná i právě proto je dnes velký zájem o vířivé vany, a to nejen v aquaparcích a lázeňských komplexech, ale také doma, v bezpečném zázemí. Přece jen je něco jiného vlézt si do vyhřáté vody bez plavek a užívat si tu naprosté soukromí, aniž by vám do vířivky lezl tucet dalších zájemců.

Vířivka také potřebuje čas od času vyčistit

Vířivá vana je zdánlivě jednoduché těleso naplněné vodou, v němž dochází k výskytu vzduchových bublin a víření vody tak, jak to známe kupříkladu ve volné přírodě v blízkosti jezů na vodních tocích. To podstatné, co vířivku odlišuje od zahradního malého nadzemního bazénu, je především technické zázemí. Uvnitř vířivek je tzv. cirkulační okruh, jsou to rozvody trubek a armatur, kudy voda neustále proudí a také se tu usazují nečistoty.

I přes důslednou a pečlivou péči o kvalitu vody, s využíváním různých doporučovaných prostředků a postupů, je vhodné čas od času vodu zcela vypustit a nahradit novou a dát také příležitost čisticím prostředkům, aby zbavily nečistot právě ono zmiňované technologické zázemí uvnitř.

Podle četnosti využívání vířivé vany se doporučuje, hrubým odhadem jednou za čtyři měsíce, provést čištění vířivky Servisvirivychvan.cz, nejlépe odborným postupem.