Adoniel

Snad každé tříleté dítě už dávno ví, co se s telefonem dělá, kde ho zapnout nebo vypnout a jak na něm najít svou oblíbenou hru. Je až neuvěřitelné, jak jsou i v těchto ohledech vnímavé a učenlivé, snad to je také důvod, proč si děti zakládají své profily ve stálé nižším věku. Sociální sítě bohužel nemají dostatečně zajištěno, aby se takové věci nemohly dít, stačí jedním kliknutím potvrdit, že je vám o pár let více než ve skutečnosti a máte vlastní účet. Nicméně to nemá na tak malé, důvěřivé a nezkušené jedince příliš dobrý vliv. Často pak doma zkouší i zcela nevhodné nebo dokonce nebezpečné věci, co viděli na internetu a mohou z toho být velké problémy. Proto je třeba dávat na své děti pozor i na internetu a zajistit, aby se podobné případy nestaly i vám.
potřesení rukou skrz notebook
Je obecně známo, že na internetu jsou jako doma především mladí lidé, zvláště pak děti v pubertální věku. Máme tu Instagram, Facebook, Twitter a spoustu dalších světově známých a používaných sociálních sítí, které v jistých věcech o mnoho ulehčují naše životy. Kdo v dnešní době nemá založený účet na jedné z těchto nebo mnoha dalších sítí, jako by téměř neexistoval. Teenageři se díky nim seznamují s lidmi z celého světa a vy pak máte občas pocit, že jim telefon doslova přirostl k ruce. Je pravda, že internet skýtá nespočet možností, jak se prosadit v moderním světě, ale nic se nemá přehánět. Fyzická setkání a skutečný lidský kontakt má přece jen něco do sebe.
Především starší lidé mají s těmito vymoženostmi obtíže a nejsou schopní se smířit s tím, že to v dnešní době ke světovému dění zkrátka patří. Také je pro ně obtížné se přizpůsobit a naučit se tolika novým věcem, se kterými donedávna neměli žádné zkušenosti, mnohdy si ani nechtějí přiznat, že by jim tyto technologie mohly zásadně usnadnit život. Na druhou stranu, pokud nechtějí, je zbytečné je do toho nutit, kromě tlačítkového telefonu se bez internetu vždy nějak obejdou.
notebook a smartphone
Závěrem musím podotknout, že při hledání téměř jakékoli pracovní pozice je alespoň základní znalost práce s počítačem téměř nutností. Na internetu je opravdu neuvěřitelné množství úžasných možností, které je škoda nevyužít, ale každý si musí dávat pozor, čemu věří a do čeho se pouští.