Adoniel

Patříte mezi to procento lidí, které této online době jednoduše nepřišlo na chuť? Internet je pro vás zákonitě požírač času, rušič vztahů a skryté nebezpečí. Nezapomínejte ale taky na všechny ty výhody, které vám spoustu času a stresu mohou naopak ušetřit.
 Skype s rodinou
 
Jen co ráno otevřete oči, už víte, že se dneska zase ani na chvilku nezastavíte. Jste máma, vaše práce na plný úvazek nekončí ani v okamžiku, kdy jdou děti spát. Představa, že si večer jen tak sednete k televizi se skleničkou vína a dáte nohy nahoru? Nepřipadá v úvahu, nádobí už čeká ve dřezu.
V tomto šíleném každodenním kolotoči se opravdu každá ušetřená minuta počítá – a nákup kvalitních čerstvých potravin přímo k vašim dveřím? Luxus, který si dnes už můžeme dovolit.
Pokud opravdu nenávidíte dlouhé fronty u pokladny a těžké tašky s nákupem, jistě vám tato online vychytávka neunikla.
 Internetové nákupy
Více než vítaným je také internetové bankovnictví, bez kterého si to naprostá většina z nás už asi ani neumí představit. Doposud nikdy nebylo jednodušší mít pod kontrolou svoje finance. Stačí jedno přihlášení a zkontrolujete si, zda už vám na účtu přistála výplata nebo třeba uhradíte účty klidně ve 2 ráno. To je ostatně také důvodem, proč se e-banking stal jednou z nejoblíbenějších metod obsluhy svého bankovního účtu a kontaktu s bankou.
 
Chcete překvapit milovanou osobu něčím speciálním? Ano, i tady se vyplatí být uživatelem internetu. Jedním kliknutím vybrat a objednat kytici růží se vzkazem a nechat poslat ženě přímo do práce, už v dnešní době není ničím neobvyklým. A co teprve ta záchrana, když zapomenete na výročí, ale na výběr dárku už není čas.
 
Co je ale nejvyužívanější a pro naprostou většinu z nás na denním pořádku, tak online kontakt se svými partnery, dětmi, kamarády nebo třeba příbuznými. Skvělý a pro některé nejlepší možný způsob, jak neztratit kontakt s vnoučaty, která bydlí na druhém konci světa.  Jak udržet vztah s milovanou osobou na dálku nebo možnost konzultovat a pracovat společně na školních projektech, i když jste se spolužáky každý na jiném místě.
Kromě populárních aplikací pro chatování jsou často využívány taky aplikace sloužící k telefonování za pomoci webkamery a mikrofonu.
 
 
To vše nám dnes přináší spoustu příležitostí, ale v návaznosti na to zároveň i možností někoho podvést, oklamat, okrást či ublížit. Opatrnost je samozřejmě vždy na místě.