Adoniel

Jestliže vytvoříte nějaký projekt, dejme tomu sociální síť, musíte počítat s tím, že pokud nebude sloužit jen omezenému okruhu uživatelů v rámci jedné uzavřené skupiny, že se do ní přihlásí leckdo. Vašich služeb pochopitelně může využít i nějaká celebrita. Čím je celebrita na veřejnosti obdivovanější, tím více poroste i její sledovanost na vaší síti.
Podobný efekt zaznamenala i tato síť v souvislosti s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. O něm je známo, že Twitter používá poměrně často a aktivně se zapojuje svými příspěvky do růstu objemu jeho interní databáze. Některým lidem se však Trumpův projev na síti nelíbí, zdá se jim, že současný americký prezident způsobuje napětí v mezilidských vztazích ve světě, a rádi by jeho účet nechali zablokovat.
modrý ptáček

Pro někoho platí odlišný přístup

Pro majitele sociálních sítí není nic snazšího, než účet jednoduše pozastavit, nebo smazat. Ti se však k celé kauze staví velmi opatrně. Tvrdí, že blokovat někomu přístup k jeho svobodnému vyjadřování znamená zamezit lidem mít možnost otevřeně se nad tím zamyslet, diskutovat a projevit svůj názor.
Právě případ amerického prezidenta se mezi lidmi řeší velice často, ten samozřejmě otevřeně hlásá své názory na práci politiků, novinářů, vlád a státníků. Známá je kupříkladu na veřejnosti jeho diskuse ohledně postoje k severokorejskému vůdci Kim Čong-umovi. Jeden druhému se chlubí svým jaderným potenciálem a to se právě v souvislosti s eskalací napětí ve vztazích mezi těmito hlavami států pochopitelně mnoha lidem nelíbí. Jeden z uživatelů Twitteru se o celé problematice vyjádřil tak, že kdyby on sám vytvořil na mikroblogovací síti jen zlomek takových zpráv, které vypustil do světa Donald Trump, byl by jistě jeho účet zablokován.
modré směrovky

V Německu je jiná situace díky novému zákonu

Jakkoliv se Twitter může tvářit, že je jen nestranným mediálním nosičem informací, v Německu to neplatí. Tam od roku 2018 vstoupil v platnost zákon v souvislosti s šířením pomluv a projevů nenávisti a každá taková zpráva musí být odfiltrována a smazána. A tak tu sociální sítě odmazávají v podstatě vše.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup