Adoniel

Výskyt srdečního onemocnění je alarmující. Čím dál více infarkt a jiné kardiovaskulární choroby postihují mladší generaci. U starších obyvatel je tato hrozba až děsivá. Nejen lidské srdce je denně namáháno a vystaveno nadměrné zátěži, stresové situaci apod. Největší vliv na vznik onemocnění má špatný životní styl, tj. nevhodná a nevyvážená strava, nadměrná konzumace alkoholu, nízký příjem tekutin, kouření, zvýšený krevní tlak a obezita. Jak předejít zmíněným rizikovým faktorům? Jaká je účinná prevence? Na co si dát pozor?
 umělé srdce
Podstatou je prevence aneb i čokoláda je adekvátní
 
 

  1. Zdravá strava – bez té to zkrátka nejde, vyvážená životospráva působí efektivně proti vzniku kardiovaskulárních chorob, ale je i účinná a přínosná pro kardiaky, neboť pomáhá eliminovat související problémy s onemocněním. Importantní je zařazení do jídelníčku konzumaci ryb, mořských plodů, dále z důležitých potravin jsou to ořechy – nejen nesolené arašídy, ale též kešu či para ořechy, mandle, každodenní příjem zeleniny – ideálně v čerstvém stavu, ovoce, obiloviny, luštěniny, drůbeží maso, potraviny ukrývající v sobě vlákninu – oves, ovesné vločky a rovněž je vhodná tmavá čokoláda – s minimálním obsahem 70% kakaa. Základem je zkrátka pestrá a vyvážená strava, týká se jak složení,  tak rovněž to platí i v rámci dodání tělu potřebné energie.

 
 kontrola srdce
 

  1. Voda i čaj – v rámci pitného režimu a též coby prevence, je třeba zařadit krom neslazených nápojů i čaje, zejména zelený čaj má blahodárný vliv nejen na srce, vhodný je i bílý čaj.

 
 
 

  1. Sůl v roli nepřítele – všeobecně se ví, že přílišné solení neprospívá lidskému zdraví, avšak mnohdy je tento fakt opomíjen, nadměrné solení má velmi negativní vliv a je jednou z příčin vzniku srdečně – cévního onemocnění. Je vhodnější nahrazení dochucení pokrmů bylinkami, které jsou lepší variantou. Pokud solit, tak jen v malém množství.

 puls srdce
 
 

  1. Eliminace cholesterolu – cholesterol je nebezpečný, stejně tak může být jednou z příčin způsobující nejen problémy se srdcem. Je třeba se vyhnout potravinám, jako jsou například tučné sýry – tj. mající nad 45% tuku v sušině, smetana, sardinky v oleji, kaviár, značná konzumace másla. Naopak ideální jsou potraviny rostlinného původu.

 
 
 

  1. Pohyb aneb vivat fyzické aktivitě – nejhorší je celodenní sezení. Jestliže máte sedavé zaměstnání, dopřejte tělu občasné protažení, pokud je to možné, do práce či z práce dejte přednost chůzi, která je nejúčinnější prevencí z pohybové aktivity. Pokud je to nereálné, můžete si chůzi dopřát v posilovně na páse či o víkendu v rámci výletu do přírody.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup