Adoniel

1.      Rekola
Sdílená kola jsou něčím, co by ještě před padesáti lety nikoho ani nenapadlo. Vždyť kolo měl přece každý, a kdo ne, tak si ho prostě od někoho půjčil. Kdyby jen tak stálo kolo na ulici, někdo ho brzo ukradne. I přesto dnes ale slaví sdílené bicykly, které k nám přišly z Amsterdamu, Londýna a dalších západních měst, velký úspěch. Kolo dnes už totiž není samozřejmá výbava.

půjčovna kol
2.      Zvířecí hotely
„Cože?“ diví se starší generace. Zvíře je buď hospodářské, a v tom případě na dovolenou stejně nikdo nejezdí, nebo je to pes či kočka, a v tom případě je buď vezmeme s sebou nebo svěříme sousedům. V dnešním světě se ale můžeme ujistit, že během naší absence se našemu miláčkovi dostane prvotřídní péče včetně značkového krmiva, pravidelného mazlení nebo bazénku.

3.      Dovážka jídla
V domě je kuchyně, v kuchyni se vaří. Do hospod se chodí jen na speciální příležitosti. Tak proč by si někdo najímal někoho, aby mu uvařil jídlo a ještě mu ho dovezl až pod  nos? Jenže v dnešní době dost lidí vařit neumí, nebo z důvodu malého bytu mohou uklohnit tak maximálně nudle do hrnku. A dovážková pizza a seriál je recept na perfektní kocovinovou neděli.

osvětlení haly
4.      Kurzy vaření nebo šití
Další věc, která je pro naše babičky nesrozumitelná. Vařit nebo šít se kdysi učilo z generace na generaci, maminky a babičky učily své dcery. Když to ale neumí už ani maminky, nastupují profesionálové. Lekce šití, vaření nebo třeba bonsají jsou v současné době v kurzu, a mladí lidé se do nich houfně hlásí.

5.      Zážitkové dovolené
Ještě před dvaceti lety byl vrcholem dovolené týden na Kanárských ostrovech, kde jsme mohli bydlet v hotelu, mohli jsme se válet na pláži a koukat na moře. Dnes už nám to nestačí. Vydáváme se na dobrodružné expedice do všemožných exotických destinací, a dobrovolně platíme za nepohodlí, prach a špínu.