Adoniel

Slavnostní prostírání – výhodou juty je, že je barevně neutrální, podobně jako bílá. Velmi dobře se hodí k jakémukoli pastelovému barevnému tónu. Jestliže tedy uvažujete o takovém prostírání a dekorativních doplňcích, např. na oslavách narozenin, na velikonoční či vánoční tabuli, na svatební hostině, bude to dobrá volba. Jutovou tkaninu můžete doplnit i čistě bílou bavlnou a dřevěným nábytkem z masivu. Výhodou pak bude výmalba stěn v nějaké kontrastní barvě např. v sytě zelené, růžové či oranžové, anebo klasická malba čistě bílá. Velmi často jsou k vidění jutové doplňky s bílou krajkou, mašlemi a stuhami, takto vyzdobený stůl nenechá nikoho na pochybách, že máte vkus a cit pro krásu a harmonii.

juta jako dekorace

Juta a dřevo – v předchozím odstavci jsme naznačili, jak zajímavě k sobě pasuje juta a opracované masivní dřevo, a to v jakémkoli odstínu lazury. Této vlastnosti můžete využít pro tvorbu bytových dekorací, které se budou nacházet v blízkosti dřevěné podlahy, palubek a obkladů, dřevěného intarzovaného stropu či klasického nábytku.

srdíčko a juta

Ozdobný pás na válcové svíčce – sytě barevná svíčka vyzdobená jutovým pásem může být i námětem na dárek a samozřejmě i dekorativním prvkem na slavnostně prostřeném stole.

Juta a provázky – tyto dva materiály spolu vytváří zajímavý koncept, jehož vypovídající schopnost podpoříte sněhobílou krajkovinou. V tomto pojetí můžete mít v domácnosti, na chalupě nebo kdekoli při slavnostní příležitosti vytvořenou jednoduchou, nevtíravou a jedinečnou výzdobu např. v podobě sklenic, váziček, misek, talířků či podnosů.

Obaly na květináče – většina květináčů v běžném prodeji má tvar komolého kuželu. Co takhle zhotovit si vlastní ozdobné květináče válcového tvaru? Není to nic obtížného, bude vám k tomu stačit docela obyčejný plastový květník a silný papírový karton. Z kartonu zhotovíte obdélník a to tak, aby rozměrově objal květník po celém obvodu a vytvořil tak válec. Přelepíte jej lepicí páskou a vzniklý papírový (kartonový) válec obložíte jutou, jejíž okraje zahnete dovnitř a zalepíte vhodným lepidlem (např. Herkulesem). Výsledek vás příjemně překvapí.