Adoniel


Snad každý by si představoval bydlení ve vlastní vilce, ale jen málokdo na to má finanční prostředky nebo nervy. Není totiž nutné rodinné stavení přímo kupovat, ale dá se vybudovat i svépomoci. Ovšem ani to není zrovna nejlevnější řešení. Navíc se jedná o stovky hodin tvrdé práce a odříkání. Navíc se člověk musí v oboru stavebnictví alespoň trochu vyznat. Pokud si chcete ušetřit toto martyrium, raději své peníze investujte to jiného typu bydlení – mobilního domu.

peníze na novostavbu

Lepší cena

Obecně nejsou domky na kolečkách v našich končinách pořád brány vážně, a to i když se často jedná o opravdové vily. Tento druh bydlení se běžně využívá v zemích jako jsou Francie, Velká Británie nebo Nizozemsko. Tedy ve vyspělých a prosperujících státech. A to nejen lidmi z nižších sociálních vrstev, ale i střední třídou. Jedná se totiž o cenově dostupné a zároveň kvalitní obydlí, která se dají bez nejmenších problémů využívat i v zimě.

Velký prostor

U moderních typů mobilních domů je běžný i velký obytný prostor, který je rozhodně větší než například v panelákových bytech. I proto v tomto typu obydlí běžně fungují i rodiny s dětmi. Navíc v případě nutnosti je možné spojit dva domky a vytvořit jeden velký. Je však nutné přemýšlet dopředu a koupit si typ, který toto umožňuje.

Vybavení

Dalším plusem tohoto alternativního bydlení je absence nutnosti shánět jakékoliv vybavení do interiéru. Nemusíte si nic kupovat ani pracně stěhovat. Vše už je uvnitř. Skříně, postele, pohovky i elektrospotřebiče v podobě lednice nebo elektrické trouby. V luxusnějších verzích často nechybí ani televize.
banány v kuchyni

Žádné stavební povolení

Na rozdíl od standardního rodinného domku u mobilních verzí nebudete potřebovat žádné stavební povolení. Prostě jen dovezete své obydlí na váš pozemek a je to. Může se v podstatě jednat o pozemek jakéhokoliv typu, nemusí to být nutně stavební parcela. Je však vhodné, aby pozemek obsahoval elektrické rozvody i napojení na vodu.