Adoniel

Skvělý a kvalitní spánek si můžeme dopřát pouze za těchto podmínek.

  1. Pohodlná postel s kvalitním polštářem a přikrývkou (přikrývka 140x220cm, přikrývka 200x220cm)
  2. Správně vyvětraná místnost
  3. Únava
  4. Čistá hlava (žádný stres)
  5. Bez jakékoliv nemoci

Pokud máte splněny takovéto podmínky, těšte se na ten nejlepší spánek. Pro lepší atmosféru si můžete ovonět dům pěknou vůní ze svíčky či vonné tyčinky. Neusínejte, pokud máte v bytě otevřený oheň.

skvělý spánek

Díky kvalitnímu spánku můžeme prožít hned o něco lepší den. Lépe se nám vstává. Cítíme se odpočatí a plní energie.

Pokud náš spánek není kvalitní – převalujeme se, neustále se budíme, ráno se cítíme jako kdyby nás přejel traktor – působí to špatně na naši náladu a můžeme se setkávat s tím, že jsme nepříjemní a nevydáváme ze sebe to, co bychom jinak ze sebe mohli vydat. Pokud je Váš spánek opravdu špatný, zvažujte o možnosti zlepšení.

žena - ráno

Málokdo ví, že pozitivní energie se bere především ze spánku. Můžeme mít noční děsy, ale ty nejsou pro naše a tělo špatné. Naše mysl se snaží vypořádat se stresem v okolí nebo s naším vlastním strachem tak, že nám přivodí právě nějaký takový děsivý či nepříjemný sen. Je paradoxní, že mnoho lidí se cítí po probuzení chvilku mnohem hůře. Berte ale v potaz, že je to jen obrana Vašeho mozku a snaha zlepšit se a ubránit se ve Vašem klasickém fungování před nepříjemnými věcmi.

Pokud pochopíme sebe a naše fungování celého systému či duševního fungování – bude nám vše připadat jednodušší a lepší. Nedívejte se na to stylem, že se trápíte i ve snech – zkuste mít lehký nadhled. Následně se Vám po probuzení udělá hned lépe. Pokud si ve snu uvědomíte, že vlastně sníte – o to lepší prožitek Vás čeká. Někdo se ve snu dívá na hodiny a vidí, že není možné, aby bylo tolik hodin, jako právě vidíme. Někdo se zase štípe po těle a někdo vidí takovou hloupost, že si sám uvědomí, že to není realita. Toto uvědomění není snadné, ale pokud se tomu budete věnovat a budete nad tím před spaním přemýšlet – jednou se Vám to podaří.