Adoniel

Když se člověk zamyslí nad tím, jak by měl nejlépe pečovat o svůj bazén, a především o kvalitu bazénové vody, tak ho v první řadě jistě napadnou mnohé přípravky bazénové chemie, bez kterých se při úpravě bazénové vody rozhodně neobejdete. A je jedno, zda sázíte na oblíbenou a velice rozšířenou chlorovou chemii anebo na přípravky, kde je účinnou látkou činidlo na bázi brómu či aktivního kyslíku. Bazénová chemie je při úpravě bazénové vody jistě nepostradatelným pomocníkem, nicméně jsou zde i další pomůcky, bez kterých se při péči o vaši domácí bazénovou nádrž rozhodně neobejdete.
květy u bazénu


Chemie je důležitá, ale bez bazénového příslušenství se také nikdo neobejde


Řeč je nyní o bazénovém příslušenství, které je poměrně rozmanité a sahá od krycí plachty až třeba po bazénové schůdky. Nicméně některé součásti bazénového příslušenství jsou naprosto nezbytnými pomocníky při používání bazénové chemie. Řeč je nyní například o bazénovém plováku, který slouží k rovnoměrnému a postupnému rozpouštění bazénových tablet. Například takovou chlorovou tabletu, která patří k nejoblíbenějším přípravkům pro údržbu bazénové vody, rozhodně nemůžete jen tak vhodit do vodního sloupce a jít pryč. Něco takového by způsobilo, že by se tableta rozpustila jen na jednom místě a chlór by se rovnoměrně nerozptýlil do celého objemu nádrže, což by bylo riziko a příležitost třeba pro bujení řas.
obličej nad hladinou

Takovou tabletu je nezbytné vložit do bazénového plováku, kde se bude postupně samovolně rozpouštět, a díky tomu, jak plovák cestuje s pomocí větru po hladině vody, tak se chlór postupně rozptýlí do všech koutů nádrže. A to je přesně to, co potřebujete.
Jak je tedy vidět, tak k dobré péči o bazénovou nádrž a vodu v ní obsaženou je potřeba i mnoho dalších nezbytných pomocníků z řad bazénového příslušenství a pouze s bazénovou chemií si člověk nevystačí.