Adoniel

Každému člověku bez výjimky jsou zapotřebí peníze. Potřebuje je každý bez ohledu na věk, pohlaví, společenské postavení a další individuální charakteristiky. A byť jich někdo potřebuje méně a jiný více, jsou takové finanční prostředky zapotřebí skutečně všem z nás.

Jenže navzdory tomu, že peníze potřebujeme, není nikdy nikým zaručeno, že je také vždycky máme v takovém množství, abychom si za ně dokázali pořídit všechno, co si jenom usmyslíme mít. I když pracujeme třeba až do úmoru, vždy na nás může dolehnout finanční tíseň, která nám může život notně zkomplikovat.

mince EU

A co si počít, když nám někdy peníze dočasně dojdou? Řešení se pochopitelně může nabízet více, jenže jediným legálním a současně stoprocentně fungujícím je využití vhodné finanční injekce, tedy půjčky.

Peníze, jichž se nám nedostává, si prostě můžeme v nějaké finanční instituci vypůjčit. A s takovými prostředky pak můžeme zaplatit za všechno, za co je toho potřeba, s tím, že později, v lepších časech, půjčené peníze zase vrátíme.

Ale půjčí všem v jakékoliv oslovené instituci? Je mi líto, ale na tuto otázku vám musím odpovědět negativně. Člověk si sice může zažádat o půjčku kdekoliv, jenže se velice často nedočká pozitivního verdiktu. Stačí nízké příjmy nebo záznamy v registrech dlužníků, exekuce a podobně, a rázem je po nadějích.

mince Evropské unie

Ale ne až tak docela. Protože existuje i hypotéka bez doložení příjmu, a jakkoliv se i zde určitě poskytovatelé zajímají o to, kolik si žadatel vydělává a nakolik tedy bude schopen splácet, nedělá se z ničeho zase až taková věda. Žadatel tu totiž musí současně nabídnout i záruku splácení v podobě zastavené nemovitosti. Ale jakmile se tak stane, je v podstatě jisté, že zde zájemce uspěje a získá peníze, jež mu pomohou jeho momentální těžkosti zvládnout. A to je na podobné nebankovní půjčce nesporně chvályhodné.