Adoniel

  • Řidiči si cestu předem málokdy naplánují, a to je hned první kámen úrazu
  • Balení věcí nebo nakupování dálniční známky – vše až na poslední chvíli
  • Krátké zastávky po cestě rozhodně nepředstavují výrazné zdržení
  • Na dovolenou vyčerpaní po práci? Co zkusit vyrazit až odpočatí ráno…

pláže

Na dovolenou v této destinaci nadává téměř každý druhý Čech a ten třetí zarytě vysvětluje, že letos už opravdu pojedou na dovolenou někam jinam. Protože zkrátka tady už každý byl a každý to tu zná. Ovšem jak je potom možné, že u tamního moře najdete každý rok tak velkou hojnost české populace? Dáme vám pár zaručených triků, které vám pomohu letošní dovolenou zažít v poklidu. Ne vždy vás tyto tipy dovedou levně do prosluněného Chorvatska.

  • Příprava? Vše přeci zvládnu levou zadní

Přesně k tomu samému moři už přeci jezdím pátým rokem, vše už znám jako své boty, tak proč se nějak složitě připravovat? Všechno sbalím večer a ráno můžu vyrazit. Tu samou trasu už znáte skoro nazpaměť, a tak už vás nic nepřekvapí. Případná uzavírka vás překvapí až příliš pozdě! Až na místě zjistíte, že jste brýle na potápění nechali doma, a to už vám zbydou jenom oči pro pláč. Větší stres, více najetých kilometrů jsou věci, které vás na dlouhé cestě rozhodně nepotěší. Nechte si na přípravu celý den, udělejte si seznam, zkrátka se připravte dle svého nejlepšího svědomí.

  • Špatné načasování

I tato situace se opakuje každý rok. Všude se na nás valí informace o dopravních zácpách během letních prázdnin. Přesto se najde pár odvážlivců, kteří zprávě nevěnují dostatečnou pozornost a cesta se tak může protáhnout hned na několik hodin.

navigace

  • Nikdy, neříkej nikdy…

Nikdy nevíte, co se vám při cestě může přihodit. Máte v autě stále při sobě reflexní vestu? A co budete dělat, když se vám někde po cestě porouchá motor? I s takovými „katastrofami“ byste měli při delší cestě počítat. Chcete se vyhnout všem stresům, které by vás mohli potkat?

Tak šťastnou cestu a pevné nervy, pokud to bude potřeba, nejen na cestách.