Adoniel

Není snadné děti k učení přivést doma, zvlášť pokud se nejedná o úkoly nebo domácí procvičování. Pokud ale chcete, aby vaše dítě nic nezapomnělo třeba přes víkendy nebo prázdniny, můžete jim s angličtinou pomoci a poměrně zábavnou cestou je přivést k procvičování, aniž by chodily do škoyl nebo do kurzů angličtiny.
učení angličtiny
o   Ne každé dítě je talent
Ne všechny děti umějí s cizím jazykem pracovat tak, aby se jim snadno učil. V té chvíli je na vás, abyste svému potomkovi pomohli. Pokud vaše dítko není dostatečně zdatné v cizím jazyce, nejspíš mu musíte pomoci i doma. Horší je, že musíte nalézt nějaký nenucený a zábavný způsob. Několik z nich jsme si pro vás připravili v tomto článku.

Básničky, říkanky, pořekadla

Je to klasika, která neomrzí. Naučte děti krátké básničky nebo říkanky případně pořekadla. Často se rýmují, proto je jejich zapamatování snadné. Stačí jim potom vysvětlit všechna slovíčka a dítě se je naučí, takže bude v pozdějším věku schopné si je dát do jiné souvislosti.

Videa a pohádky

Každé dítě miluje pohádky. Pokud má dítě nějakou oblíbenou, kterou dobře zná a často sleduje, pusťte mu tu pohádku v angličtině. To je nejefektivnější způsob učení se cizímu jazyku.

V autě jsou nejlepší písničky

Na písničkách je skvělé to, že je dítě může poslouchat třeba v autě na cestě ze školy a do školy, nebo na výletě či cestou k babičce. Pokud vaše dítě moc není na dětské písničky, najděte klasiky, které máte rádi i vy a dítě je naučte.

Čtěte pohádky

Dítě se vždycky bude nejlépe učit od svých rodičů. Proto neváhejte a vemte do ruky knížku anglických pohádek. Převyprávějte ty známé, které dítě dobře zná v jazyce českém.
kniha v angličtině

Pexeso a stolní hry

Vezměte si pexeso a pojmenovávejte obrázky na něm anglicky. Nebo najděte originální pexeso, které je v angličtině. Existuje také spousta her, které jsou stavěny na to, aby procvičily dětskou angličtinu.