Adoniel


O tom, že se mezi lidmi šíří celá řada mýtů a zavádějících informací, asi nikdo nepochybuje. Mnohdy jim ale věříme právě proto, že jsou s námi dlouhou dobu a nikdo je prostě nevyvrátil. Jednou z pověr, která pochází z dob minulých, je i to, že husí peří způsobuje alergie a že je tedy nebezpečné zejména pro astmatiky a alergiky. Je to léty zažitý omyl.

malý polštář

§ Lidé nejsou alergičtí na peří, ale na roztoče, kteří se v peří vyskytují.
Dříve bylo čištění peří nedokonalé, a tak se v něm mikroorganismům dařilo poměrně dobře. V současné době je čištění prováděno moderní technologiemi a peří tak prochází sterilizací při 120 °C až 130 °C. Tím pádem se veškeré nežádoucí organismy spolehlivě zničí a my se nemusíme vzdávat příjemného spánku pod peřinou. Péřové přikrývky a také péřové polštáře jsou tedy vhodné i do postýlek našich nejmenších. Peří je velice přizpůsobivé, a tak budete mít jistotu, že vašeho potomka nebude při spánku nic tlačit a nic nikde překážet.
o Z toho samého důvodu jsou moderní peřiny vhodné i pro nemocné a dlouhodobě ležící pacienty.

polštář s dekou

Dva druhy husího peří

Peří, které se do ložního vybavení používá, se rozděluje na prachové husí peří a jemné husí peří.
§ Většinou se používá v poměru:
jemné husí peří 80 % – prachové husí peří 20 %
Vyrábějí se ale také luxusní péřové komplety, ve kterých je náplň tvořena 100 % prachovým peřím. Díky kvalitnímu peří a dokonalé úpravě před samotným využitím vynikají péřové produkty dlouhodobou životností. Dalším bonusem je snadná údržba v domácích podmínkách.
§ Povrchovým materiálem kvalitních péřových přikrývek a péřových polštářů je 100% bavlna.
§ Tím je ještě posílen příjemný pocit, jaký budete při svém odpočinku mít.
– Přikrývky jsou navíc šité kazetovým způsobem.
– Nedochází tedy k sesýpání náplně a pohodlí není ničím narušeno.
Klidný spánek je zajištěn po celou noc.