Adoniel

Instalatérské řemeslo není v některých situacích zrovna záviděníhodné. Jsou určité situace, kdy za ně nikdo tuto práci neodvede, a namísto pohrdání a pýchy by někteří z vás měli před těmito lidmi smeknout.

K nejoblíbenějším profesím ve společnosti patří zcela právem lékaři nebo hasiči, ovšem instalatér se mezi ně nepočítá, a to je chyba. Zavoláte-li hasiče na ucpanou kanalizaci, co udělá? Sežene vám instalatéra. A lékaři se můžete svěřit jen tehdy, máte-li v souvislosti s tím nějaký problém – úraz nebo infekci. Buďme rádi, že tahle profese existuje, a že ji hlavně někdo vykonává. A tito lidé jsou stejně zodpovědní, jako chirurg, který vám operuje meniskus. S čím se instalatér, který se věnuje procesu čištění kanalizace, musí poprat?

vývod kanalizace

Neskutečný zápach – kyselina máselná a kyselina solná již v malé koncentraci vyvolává nutkání na zvracení a to samé se týká ucpaného kanálu nebo odpadního potrubí. Jen si představte, že by to byl váš denní chléb. A tahle práce se musí odvést, jinak hrozí kolaps v prostorách, kterých se to týká – domácností, kanceláří, společenských budov, obchodů, výrobních provozů, skladů atd.

Nebezpečí bakteriální, infekce, plísně, hniloba, rozklad organického materiálu – to vše jsou nebo mohou být toxické vlivy, před nimiž je nutné se chránit ochranným oděvem. Ucpané potrubí se musí vyčistit za každého počasí, v létě i v zimě, a jsou-li zrovna tropická vedra, není to omluvou a instalatéři musí zasahovat i v této době.

kanalizační potrubí

Kdy si můžeme poradit sami – amatérské čištění odpadů v domácnosti můžeme zvládnout za předpokladu, že je malého rozsahu, a vystačíme na něj s běžnými chemikáliemi. Vyplácí se čistit kuchyňský dřez nebo odpady v koupelně preventivně, abychom nebyli nuceni instalatéra volat každý měsíc. A pokud je znečištění značné a odpad se i přesto ucpe a nejde prorazit, naštěstí víme, na koho se obrátit.